czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1

Idąc do gabinetu jakiegokolwiek specjalisty, mamy na myśli osobę, która jest w pełni wykwalifikowanym lekarzem. Mamy przed oczami wyobraźni człowieka, który zna się na konkretnej gałęzi medycyny i wie w jaki sposób nam pomóc. Niestety w przypadku podologów jest zupełnie inaczej. Gabinej podologiczny Olsztyn nie jest przez nas zbyt często odwiedzany. Po pierwsze z tego powodu, że dolegliwości stóp są przez nas lekceważone a po drugie, bo sądzimy że podolog to niewykwalifikowany ?specjalista?.

Kim jest podolog?

Mylą się ci, którzy uważają podologa za lekarza specjalistę i ci, którzy sądzą że jest to zwykły ?terapeuta?. Specjalność podologa łączy w sobie jedno i drugie. Nie jest to więc lekarz ?w klasycznej formie?, ale nie jest to też zwykły terapeuta. 

Podolog to specjalista, który pomoże nam w lżejszych i mniej skomplikowanych dolegliwościach związanych z naszymi stopami. Z drugiej jednak strony, osoba ta skieruje nas do specjalisty, jeśli wykryje powiązanie naszych dolegliwości stóp z innymi, bardziej zaawansowanymi schorzeniami.

Gabinet podologiczny - popularność

Niestety w naszym kraju, popularność gabinetów podologicznych nie jest zbyt duża. Inaczej jest na Zachodzie. Tam znacznie szybciej niż w naszym kraju wzrasta długość życia. Jednocześnie to właśnie tam choroby cywilizacyjne mają największy wpływ na ludzkie zdrowie i życie. 

Niemniej, również w Polsce można zauważyć tendencję wzrostową, jeśli chodzi o podologię. Dopiero w styczniu 2015 roku, zawód podologa został w naszym kraju oficjalnie wpisany do rejestru zawodów, gdzie funkcjonuje jako "praktykujący niekonwencjonalne bądź komplementarne metody terapii".

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Wizyta w gabinecie podologicznym, wygląda zupełnie tak samo jak w przypadku innych specjalistów. Są jednak cechy, które wyróżniają ów gabinet spośród innych gabinetów. Chodzi przede wszystkim o:

1. Niezwykle drobiazgowe przestrzeganie higieny. Wyposażenie gabinetu podologicznego wykorzystywane w celach leczniczych, jest przez cały czas odpowiednio czyszczone i sterylizowane. Również za pomocą różnych zaawansowanych urządzeń.

2. Podstawa to jednorazowe opatrunki. W gabinecie podologicznym nie ma mowy o tym, by jeszcze raz wykorzystywać te same opatrunki. Choć akurat ta cecha, powinna być normą w każdym gabinecie lekarskim.

3. Nowoczesny, specjalistyczny sprzęt to kolejna cecha, która odróżnia klasyczny gabinet lekarski od gabinetu podologicznego. Tutaj nie ma mowy by wykorzystywać tańszy i stary sprzęt. Podologia to nauka, która jest nowoczesna. I taki właśnie sprzęt powinien być wykorzystywany.

Każdy gabinet podologiczny Olsztyn, powinien być miejscem w którym nie tylko się leczy, ale przede wszystkim zapobiega. Jest to miejsce przyjazne dla pacjenta, w którym bierze się pod uwagę nie tylko proces leczenia, ale przede wszystkim wygodę pacjenta. 

Czy wobec tego gabinet podologiczny Olsztyn to przyszłościowe miejsce pracy? Jeśli weźmiemy pod uwagę rosnące zainteresowanie tego typu usługami i zmianę w podejściu pacjentów, to z pewnością tak!

  Schowek (0)