czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1

Systematyczna pielęgnacja i odpowiednia higiena stóp są bardzo ważne, jeżeli chcemy przeciwdziałać różnego rodzaju dolegliwością skóry i innym zwyrodnieniom. Zadbać o stopy pomoże nam gabinet podologiczny.

Medycyna gwarantem zdrowych stóp

Podologia wciąż nie jest zbyt znaną dziedziną w Polsce, jednak, z powodu rosnącej liczby wyspecjalizowanych fachowców na rynku, z roku na rok zyskuje coraz większą popularnością. Czym jednak właściwie jest? Mówiąc krótko, zajmuje się ona wszelkimi sprawami dotyczącymi kończyn dolnych.

Odwiedzając gabinet, liczyć możemy nie tylko na pomoc w postaci ułożenia właściwej kuracji farmakologicznej oraz przeprowadzenia niezbędnych zabiegów, ale również na cenne rady dotyczące tego, jak dbać o stopy.

Leczenie chorób

Do podologa możemy udać się z wszelkimi dolegliwościami, które dotykają przede wszystkim naszych stóp, bo to one są najważniejsze w ramach tej specjalizacji. Specjalista, po przeprowadzeniu szczegółowych badań, zleci terapię bądź skieruje nas do lekarza innej dziedziny, celem wykonania zrealizowania dalszego leczenia.

Zakres chorób, z jakimi możemy udać do gabinetu pogologicznego jest bardzo szeroki. Wspomnieć można między innymi o grzybicy stóp i paznokci, odciskach, kurzajkach i modzelach, nadpotliwości, wzrastających paznokciach, a także wszelkiego rodzaju deformacjach. Do podologa powinny udać się również diabetycy, którzy, związku ze swoją chorobą, zmagają się z tak zwanym zespołem stopy cukrzycowej.

Profilaktyka

Poza leczeniem chorób, liczyć możemy również na pomoc w przeciwdziałaniu dolegliwościom dotykającym naszych stóp. W gabinecie podologicznym poznamy wszystkie elementy środowiskowe, które oddziałują na ich kondycję.

Poznamy również sposoby na pielęgnację, którą możemy przeprowadzić we własnym domu. Wiedza podologa jest bardzo szeroka - powinien on charakteryzować się umiejętnościami z dziedzin takich jak dermatologia, ortopedia, chirurgia czy diabetologia - możemy być więc pewni, iż przekazane przez niego informacje mają przełożenie na rzeczywistość.

Doradztwo

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że o stopy należy dbać każdego dnia. Na ich kondycję wpływają nie tylko urazy mechaniczne, ale również nawyki żywieniowe, higiena, rodzaj noszonego obuwia, a nawet sposób, w jakim obcinamy paznokcie.

Wszelkie te kwestie możemy omówić z podologiem, który poradzi nam, co powinniśmy robić na co dzień, aby w sposób należy zadać o stopy. Bardzo często rola omawianego lekarza specjalisty sprowadza się do tego, aby odpowiednio wcześniej zdiagnozować wszelkie dolegliwości, tak aby nie wyrządziły one zbyt dużych szkód w naszym organizmie.

Gabinet podologiczny wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt oraz różnego rodzaju środki, które zostały przygotowane specjalnie do zastosowania na naszych stopach. Wszystko to sprawia, że jest to jedyne miejsce, gdzie otrzymamy fachową pomoc i uzyskamy wszelkie niezbędne informacje, które pomogą nam zmienić nasze codzienne nawyki, by jak najbardziej sprzyjały dobrej kondycji stóp.

  Schowek (0)