czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1 2 »

Podolog to specjalista zajmujący się chorobami stóp. Jeśli masz z nimi jakiś problem, to skorzystanie z porad tego fachowca pomoże Ci go rozwiązać.

Podologia ? nowa gałąź medycyny

Zanim skorzystasz z porad podologa warto dowiedzieć się jaką dokładnie pomoc możesz u niego uzyskać. Jeszcze kilka lat temu problemami dotyczącymi stóp zajmowali się dermatolodzy. Obecnie dynamicznie rozwija się dziedzina, która skupia się tylko na kończynach dolnych. Wszelkie działania medyczne, pielęgnacyjne i korekcyjne związane ze stopami to zadanie dla podologa. Podczas leczenia może on współpracować z chirurgiem, ortopedą, diabetologiem czy wspomnianym wcześniej dermatologiem. Kompleksowa opieka, którą zapewnia podolog znacznie ułatwia leczenie dolegliwości stóp i czyni je bardziej skutecznym.

Kiedy warto odwiedzić gabinet podologiczny?

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zainteresowania usługami podologów. Problemy w obrębie stóp dotyczą osób chorych na cukrzycę, cierpiących na otyłość, mających problemy ze zmianami naczyniowymi czy inne choroby cywilizacyjne. Bardzo często problemy ze stopami wynikają ze stosowania modnego, ale niezbyt zdrowego obuwia. Gabinet podologiczny warto odwiedzić w przypadku wrastających paznokci, odcisków, modzeli, kurzajek, pękających pięt czy zmian zwyrodnieniowych na skórze, paznokciach czy w obrębie kości. Podolog znajdzie również rozwiązanie na problemy z grzybicą skóry i paznokci, deformacje stóp czy nadpotliwość. Regularne wizyty w gabinecie podologicznym powinny odbywać także osoby chore na cukrzycę, aby zapobiec bardzo niebezpiecznej przypadłości, jaką jest stopa cukrzycowa.

Jak znaleźć odpowiedni gabinet podologiczny?

Wzrost popularności omawianej profesji sprawił, że gabinety podologiczne można znaleźć w większości polskich miast. W tym celu warto skorzystać z pomocy Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę (np. gabinet podologiczny Radom), a w efekcie uzyska się listę gabinetów. Zapoznając się z ofertami poszczególnych podologów można wybrać takiego, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Podczas wizyty podolog przeprowadzi badanie i wywiad. Następnie zaleci stosowanie odpowiednich środków farmakologicznych, zleci lub samodzielnie wykona zabieg, a także udzieli zaleceń dotyczących na przykład zmiany stylu życia lub określonych przyzwyczajeń. Jeśli masz problem ze stopami to nie wahaj się i odwiedź gabinet podologiczny. Znajdziesz tam skuteczną pomoc i raz na zawsze pozbędziesz się nieprzyjemnych dolegliwości.

  Schowek (0)