czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1 2 »
Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą.
 
Podolog to specjalista, którego zadaniem jest utrzymanie stóp w stanie zdrowia. Posiada wiedzę w zakresie stosowania podstawowych środków farmaceutycznych, protetycznego odciążania szczególnie zagrożonych miejsc za pomocą opatrunków i ortez. Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców.
 
Czym zajmuje się podolog?
 
Podolog może udzielić doraźnej pomocy pacjentom, którzy z powodu innych schorzeń mają i ten dodatkowy problem. Należy jednak pamiętać, iż nie wymaga się od pacjenta żadnego skierowania. Wystarczy jednak samodzielnie znaleźć gabinet podologiczny i umówić się na wizytę. Podolog przyjmuje najczęściej prywatnie, ale dzięki temu możemy skorzystać z jego usług w dogodnym dla nas terminie
 
Choroby leczone przez podologa
 
Zdecydowanie należy udać się do tego specjalisty w takich przypadkach jak: uporczywie wrastające paznokcie, rozmaite postacie brodawek i odcisków, infekcje bakteryjne lub grzybicze, deformacje paznokci, dolegliwości bólowe czy popękane pięty. Ponadto o pielęgnację stóp muszą niezwłocznie zadbać pacjenci chorzy na: hemofilię, cukrzycę i reumatyzm.
 
Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?
 
Na pierwszej wizycie zakładana jest kartoteka, przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego zdrowia. Po wszystkich formalnościach przychodzi czas na zrobienie oględzin stóp. Liczba kolejnych wizyt, czy zabiegów jest już możliwa do określania na pierwszym spotkaniu. Ceny wizyt zależą od użytych do zabiegów materiałów. Efekty po najlepszych produktach widać od razu! Podolog powinien też nauczyć pacjenta prawidłowego dbania o stopy, aby móc jak najwcześniej zapobiegać potencjalnym chorobom. Są to następujące wskazówki: codzienne mycie stóp, brak lekceważenia skaleczeń i otarć naskórka, stosowanie odpowiednich kremów, dokładne osuszanie stóp i właściwe obcinanie paznokci.
 
Jak wybrać dobrego podologa?
 
Poszukiwania należy rozpocząć od wywiadu wśród znajomych. Opinie kuracjuszy są zawsze najskuteczniejsze i najwięcej mówią o specjaliście. Jeżeli chcemy zasięgnąć więcej informacji to dobrym rozwiązaniem będzie poszukiwanie w Internecie. Ponadto należy odwiedzić strony podologów i zapoznać się z ofertą. W Katowicach znajdziemy mnóstwo takich gabinetów, gdzie pracuje wiele wykwalifikowanych fachowców. Katowice to także dobry wybór, gdyż mają one najlepszą opinię wśród polskich miast.
  Schowek (0)