Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 

Lista gabinetów

1

Większość osób o stopy dba wyłącznie latem, kiedy chce się je odkryć w letnich butach, ale bardzo ważne jest, by robić to na co dzień, a jeśli zachodzi potrzeba, także odwiedzać specjalistę w tym zakresie. Obowiązek ten dotyczy zwłaszcza osób, które chorują przewlekle na schorzenia atakujące stopy. Przykładów tego jest bardzo wiele, kompleksowej i specjalistycznej pielęgnacji stóp zwykle potrzebują osoby mające problem z krążeniem i naczyniami krwionośnymi, cierpiące na nadwagę, osoby w podeszłym wieku, a także chorujące na cukrzycę. W każdym z tych przypadków oraz wielu innych brak troski o stopy może mieć bardzo poważne skutki, warto więc wiedzieć, że istnieją specjalne usługi i gabinety, które perfekcyjnie dbają o chore stopy, usuwają wszelkie problemy, jakie mogą wystąpić w tej części ciała, a także hamują zmiany chorobowe i nie dopuszczają do ich rozwoju. Korzystanie z takich usług nie wymaga wielkiego wysiłku ani nakładów finansowych, a można dzięki temu uniknąć poważnych powikłań i ich skutków, na przykład amputacji stopy cukrzycowej. Na pewno jest to rozwiązanie godne przemyślenia. 

Czego można spodziewać się, odwiedzając gabinet podologiczny?

Zadaniem podologa jest planowanie i przeprowadzanie zabiegów i kuracji mających na celu zachowanie stóp w dobrym stanie, zarówno w wymiarze kosmetycznym, jak i medycznym. Dla klientów takich gabinetów jest to więc niezwykle korzystne, gdyż jednocześnie można cieszyć się zdrowymi oraz pięknymi stopami, które można będzie bez wstydu pokazać. Można więc tylko cieszyć się, że zawód podologa przywędrował do Polski, ponieważ zwykły kosmetyczny pedicure nie zaspokaja wszystkich potrzeb chorych, szczególnie wymagających stóp. Ponadto podolog posiada wiedzę komplementarną z wielu dziedzin kosmetyki oraz medycyny, a przy tym jest w stałym kontakcie z lekarzem, można więc mieć pewność, że zabiegi wykonywane będą na poziomie medycznym, mimo iż podolog nie jest lekarzem. 

Odwiedzając gabinet podologiczny, można zatem liczyć na pielęgnację stóp w zakresie kosmetycznym, czyli wygładzenie skóry i zadbanie o paznokcie, a także przeprowadzenie zabiegów, które mają na celu usunięcie konkretnych problemów i przez to podniesienie jakości życia. Podolog usuwa więc odciski, dba, by zmiany cukrzycowe czy naczyniowe nie przyniosły powikłań, oferuje usługi protetyczne, leczy ortezy itp. Zakres tych usług jest bardzo szeroki, także jeśli chodzi o czystą kosmetykę, jak usuwanie odcisków czy modzeli. Stosowane urządzenia i metody są zwykle bardziej zaawansowane niż w przypadku zwykłej kosmetyki i gabinetów kosmetycznych, usługi takie na pewno są więc warte polecenia. Cieszą się one coraz większą popularnością, gdyż coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje stopy. Świadomość konieczności pielęgnacji o nie powinny mieć nie tylko osoby chore, ale też otyłe oraz w podeszłym wieku, ponieważ obie te sytuacje mocno odbijają się na stopach i jeśli nie zadba się o nie fachowo i we właściwym czasie, można ponieść tego bardzo przykre konsekwencje.

  Schowek (0)