czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1

Podologia, to nauka o stopach, która zaczyna cieszyć się co raz większym zainteresowaniem społeczeństwa. Wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że zdrowe i zadbane stopy nie tylko są wizytówką, ale także pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Różnego rodzaju choroby, które są zmorą XXI weku, takie jak cukrzyca czy otyłość sprzyjają chorobom stóp, ich kondycję osłabia także stojąca praca, jak i mała aktywność fizyczna.

Gabinet podologiczny ? pomoc chorym i zmęczonym stopom

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów w każdym większym mieście można znaleźć gabinet podologiczny Legnica. Jest to miejsce, gdzie pacjenci mogą liczyć na fachową pomoc, a także poradę i wsparcie. Do najczęściej wykonywanych zabiegów i usług należą:


? Specjalistyczny pedicue.
? Korekta paznokci, które są skłonne do wrastania.
? Usuwanie odcisków, modzeli oraz brodawek.
? Specjalistyczna terapia pękających stóp.
? Pomoc w tzw. stopie cukrzycowej.
? Pomoc w tzw. stopie cukrzycowej.
? Problem z deformacją stóp i ich nadmiernym poceniem się.
? Kłopoty z deformacją paznokci i suchością skóry.

Warto pamiętać, że stopy nie muszą bolec. Wizyta w gabinecie podologicznym najczęściej obejmuje konsultację, gdzie specjalista od stóp, zaproponuje najbardziej skuteczną i optymalna metodą pozbycia się problemu dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Co ważne pacjent może liczyć także na poradę w zakresie pielęgnacji stóp w warunkach domowych, by potrzymać uzyskany efekt.

Profesjonalizm przede wszystkim 

Wybierając gabinet podologiczny należy sugerować się nie tyle ceną poszczególnych zabiegów, ale profesjonalizmem oferowanych usług. Tylko bowiem profesjonalizm i dbałość i higienę jest gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa. Przed podjęciem decyzji o wyborze dobrze jest sprawdzić warunki i wyposażenie gabinetu, zaawansowanie technologiczne sprzętu i warunki sanitarne. Nie bez znaczenia jest także wiedza i doświadczenie podologa, który oferuje swoje usługi. 

Podolog , choć nie jest lekarzem powinien wykazać się wszechstronną wiedzą oraz posiadać umiejętność zaplanowania poszczególnych zabiegów, tak by osiągnąć jak najlepszy efekt. Powinien także wzbudzić zaufanie pacjenta, gdyż tylko wtedy owocna współprac jest możliwa, a chory będzie stosował się do zaleceń. Ważne jest to aby miał on świadomość, że każda nawet najmniejsza ingerencja w stopy może nieść za sobą poważne konsekwencje, które mają przyczynić się do poprawy komfortu życia. Wizyta w gabinecie podologicznym powinna odbyć się z korzyścią dla ducha i ciała. 

  Schowek (0)