czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1
Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się badaniem wszelkich nieprawidłowości (zaburzeń, wad, zniekształceń) w obrębie funkcjonowania stopy. Z greki słowo podologia oznacza  podos ? stopa, logos ? nauka, czyli inaczej mówiąc naukę o stopach. W dawnych czasach choroby stóp były bagatelizowane. Obecnie coraz więcej osób pragnie skutecznie rozwiązać swoje problemu związane ze stopami. Wykwalifikowany podolog rozpoznaje wszelkie zmiany patologiczne stóp, a następnie przeprowadza odpowiednie zabiegi lub wysyła pacjenta do innego specjalisty. 
 
Z jakimi gałęziami medycyny współpracuje podologia?
 
Badania i zabiegi podologiczne mogą zazębiać się z innymi dziedzinami medycyny, takimi jak np. ortopedia, dermatologia, diabetologia, czy też medycyna ogólna. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku pacjenta. Zabiegom podologicznym poddają się również pacjenci cierpiący na m.in. cukrzycę, reumatyzm, hemofilię. Bez konsultacji z innymi specjalistami leczenie mogłoby stać się ryzykowne i nieefektywne. Podolog przeprowadzając wywiad i badanie wstępne może skierować pacjenta do konkretnego lekarza. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozwoju nieprawidłowości stóp, ale nie tylko. Leczenie u odpowiedniego specjalisty przynosi ogólną poprawę zdrowia. 
 
Czym zajmuje się wykwalifikowany podolog?
 
Podolog jest specjalistą nie tylko od wykrywania wszelkich patologicznych zmian, czy też defektów stóp. Udziela on fachowych porad dotyczących kompleksowej pielęgnacji stóp. Wskazuje, jakie preparaty i kosmetyki będą najbardziej skuteczne w przypadku danego schorzenia. Może odciążyć miejsca szczególnego ryzyka poprzez stosowanie specjalnych ortez oraz opatrunków. Wykonuje również profesjonalne zabiegi podologiczne, takie jak np. usuwanie kurzajek, usuwanie brodawek, zabiegi na wrastających oraz zawiniętych paznokciach, usuwanie odcisków, usuwanie modzeli i zrogowaceń, zabiegi wspierające leczenie grzybicy paznokcia, wspomaganie leczenia stopy cukrzycowej, zabiegi podologiczne dziecięce, rekonstrukcja paznokcia, zabiegi na pękające pięty, leczenie suchej skóry stóp, leczenie nadmiernej potliwości stóp oraz wiele więcej.
 
Kiedy i gdzie zgłosić się z problemami stóp?
 
Ciężko określić idealny moment na poddanie się badaniu podologicznemu. Duży odsetek pacjentów zgłasza się do specjalisty z zaawansowanymi schorzeniami stóp. Nie warto czekać tak długo. Badanie podologiczne przeprowadzane jest zarówno wśród osób dorosłych, jak i dzieci. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze drobne dolegliwości są początkiem poważniejszych nieprawidłowości. Udanie się do specjalisty na etapie powstawania jakichkolwiek zmian może znacznie przyspieszyć i ułatwić proces leczenia. Do grupy wysokiego ryzyka występowania schorzeń podologicznych należą m.in. osoby otyłe, sportowcy, cukrzycy, osoby pracujące fizycznie. 
Obecnie dostęp do profesjonalnego leczenia i zabiegów podologicznych jest bezproblemowy. Za pomocą Internetu możesz zapoznać się z opiniami pacjentów na temat danego specjalisty (np. z miasta Lublin), a także umówić się na wizytę.
  Schowek (0)