czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1

Choroby podologiczne (czyli inaczej mówiąc te, które są związane z naszymi stopami), to najczęściej choroby które wymagają specyficznego leczenia. Owszem, większość z nich naszemu życiu nie zagraża. ale musimy uważać, ponieważ bagatelizowane, mogą okazać się one dla nas bardzo niebezpieczne. 

Poradnia podologiczna czyli... co?

Gabinet podologiczny Zielona Góra, to specyficzne miejsce. Nie jest to ani gabinet kosmetyczny, ani też lekarski. Po prostu osoba która w nim pracuje, czyli podolog, to człowiek który ma w sobie coś z jednego i z drugiego. Z jednej strony, może on dbać o kondycję naszych stóp przez różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne a z drugiej strony - może leczyć niektóre schorzenia z nimi związane.

Gabinet podologiczny w Zielonej Górze - dlaczego warto go odwiedzić?

Istnieje kilka powodów, dla których warto odwiedzić gabinet podologiczny. Oto niektóre z nich:

1. W przypadku zauważenia nawet mało istotnych zmian skórnych na naszej stopie (niewielkie modzele, odciski itp), ich usunięcie i tak jest bezbolesne. Dlaczego? Ponieważ każdy podolog, w swojej pracy wykorzystuje najlepszy możliwie sprzęt. W ten sposób, zabieg usuwania jakichkolwiek zmian skórnych, jest w pełni bezbolesny. Warto podkreślić, że zbyt długie bagatelizowanie problemu, może w dłuższej perspektywie wiązać się z dość bolesnym usuwaniem zmian. 

2. Choroby podologiczne mają często związek z wieloma innymi dolegliwościami, które mogą trapić nasz organizm. Przykładem niech będzie cukrzyca, która nie zdiagnozowana, może w bardzo szybkim czasie spowodować wiele różnych, często bardzo niebezpiecznych zmian. Doświadczony podolog, będzie w stanie wykryć jej rozwój, po dokładnym wysłuchaniu pacjenta.

3. Profilaktyka i pielęgnacja. Gabinet podologiczny Zielona Góra, nie musi być miejscem, które odwiedzamy wyłącznie wtedy, gdy zależy nam na wyleczeniu się. Wizyta u podologa może mieć też charakter stricte profilaktyczny i pielęgnacyjny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób zainwestować w zdrowie swoich stóp, które jakby nie patrzeć - są bardzo istotnym elementem naszego ciała.

Jak wygląda taka wizyta?

Gabinet podologiczny Zielona Góra, praktycznie w niczym nie różni się od innych, specjalistycznych gabinetów lekarskich. Również i tu znajdziemy sprzęt (bardzo nowoczesny), który pomoże nam w pozbyciu się niektórych niedoskonałości skórnych. 

Podobnie jak każdy inny pacjent, również i tu jesteśmy wprowadzani do karty pacjenta (do której wprowadza się szczegółowe dane na temat naszego stanu zdrowia). Również i tu dochodzi do wywiadu lekarskiego. 

  Schowek (0)