czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1

SosnowiecPodologia to jedna z wielu różnych dziedzin medycyny, która obejmuje diagnozowanie oraz leczenie chorób stóp i stawów skokowo-goleniowego. Jest to także swoista kategoria kosmetologii oraz medycyny estetycznej, która na terenie RP jest coraz bardziej znana i lubiana. W Polsce sam zawód podologa nie jest zarejestrowany, lecz jednak, a także przeprowadzaniem leczenia chorób podologicznych zajmują się chirurdzy oraz specjaliści kosmetologii.

W Sosnowcu znajduje się wiele gabinetów podologicznych, które połączone są niekiedy również z salonami kosmetycznymi. Warto pamiętać, że specjalista podologiczny zajmuje się w głównie utrzymaniem stóp w dobrym stanie zdrowotnym jak najdłużej, a także prowadzi zabiegi i terapie w celu ulżenia w bólu osobom cierpiącym na dolegliwości stóp i stawów. Lekarz podologii indywidualnie rozpoznaje zmiany zachodzące w stopach oraz stawach, a następnie prowadzi operacje lub też kieruje pacjenta do innego, odpowiedniego lekarza specjalisty. Ważne jest to, że podolog nie zajmuje się leczeniem, a jedynie pielęgnacją oraz zapobieganiem powstawaniu zmian i postępowania chorób oraz przeprowadza nakreślone kuracje, bądź też rehabilitacje.

W Polsce - choć nie jest to zawód zarejestrowany - istnieją nieliczne gabinety podologiczne, w których specjaliści zajmują się między innymi skracaniem paznokci, usuwaniem paznokci wrastających lub wkręcających, pozbywaniem się zrogowaciałych naskórek, tak zwanych hiperkeratoz. Specjalistycznie też rozpoznaje, a następnie usuwa odciski i kurzajki. W zakresie obowiązków podologa leży także protetyka paznokci - odbudowa paznokcia zastępczego, masaż stóp oraz podudzi. Jego oferta obejmuje zabiegi terapeutyczne i poprawiające samopoczucie osób chorych, jak również - poradnictwo w zakresie ogólnym i - w zależności od wymagań pacjenta - indywidualnych. Największe problemy podologiczne mają osoby borykające się z chorobami i powikłaniami cukrzycowymi.

Podolog ma także możliwość odciążania bolesnych miejsc i usuwania paznokci grzybiczych, zgrubiałych i zawiniętych, co bardzo często jest bolesnym doświadczeniem, jednak niewiele osób potrafi przyznać się do swojej dolegliwości, a nawet pójść do specjalisty. Eliminowaniem bólu i problemów z paznokciami czy też stopami zajmują się również chirurdzy.

W Sosnowcu można znaleźć gabinety masażu zajmujące się również specjalistycznymi zabiegami podologicznymi pielęgnacji stóp oraz nóg, które codziennie są odwiedzane przez wielu klientów z różnymi problemami.

  Schowek (0)