czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Zawód podologa, jeszcze do 2015 roku w ogóle... nie był ujęty w rejestrze zawodów. Dopiero w styczniu tego roku, potraktowano go jak "prawdziwe" zajęcie, dając mu określony numer w rejestrze. Jak widać, dopiero od niedawna podolodzy mogą cieszyć się w naszym kraju odpowiednim "szacunkiem". Tymczasem Podolog Białystok, to specjalista który w zakresie naszego zdrowia może zrobić bardzo dużo...

Kim jest podolog?

Podolog to osoba, która zajmuje się leczeniem stóp. Jak wiadomo, ludzkie stopy łączą w sobie szereg różnych układów, takich jak np układ krwionośny czy kostny. Oczywiście stopa to też... skóra. Przyda się więc tutaj również znajomość dermatologii. 

Podolog, to osoba która łączy w sobie zawody kosmetyka i lekarza. Z jednej strony, zajmuje się on profesjonalną kosmetyką stopy i zapobieganiem powstawania szeregu związanych z nią chorób. Z drugiej jednak strony, specjalista ten zajmuje się również leczeniem różnych dolegliwości bezpośrednio związanych ze stopami. W przypadku bardziej skomplikowanych schorzeń, może on nas nawet odesłać do lekarza specjalisty.

Podolog a... kosmetyczka?

Wielu ludzi mylnie uważa, że podolog to tak naprawdę... kosmetyczka. Przecież obydwoje zajmują się tym samym - argumentują. Tymczasem różnica pomiędzy obydwoma podmiotami jest kolosalna.

W przypadku kosmetyczki, mówimy o zwyczajnej pielęgnacji stóp. Kosmetyczka nie ma uprawnień i kwalifikacji, by leczyć stopy. Jeśli więc chcemy wyleczyć się z określonych dolegliwości, wypad do kosmetyczki nie ma sensu. Zajmuje się ona bowiem wyłącznie pielęgnacją ZDROWYCH stóp.

W przypadku podologa sprawa wygląda nieco inaczej. Owszem, może on nam pomóc w odpowiedniej kosmetyce naszych stóp. Może on też zadbać o ich pielęgnację. Jednak jego głównym zadaniem, jest ich leczenie. Do podologa udajemy się wtedy, gdy mamy do czynienia z chorobą.

Dlaczego podolog jest aż tak istotny?

Wbrew pozorom, pomoc podologa może w niektórych sytuacjach okazać się niezbędna. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi schorzeniami stóp. Dlaczego?

1. Podolog to osoba, która zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp. A tymczasem w stopach jest najwięcej istotnych dla nas receptorów, od których zależy kondycja całego naszego organizmu jak też poszczególnych organów.

2. Odpowiednia i profesjonalna diagnostyka naszych stóp, może ujawnić sporo poważniejszych problemów. Przykładowe drętwienie i brak czucia w kończynie, może zwiastować tak zwaną stopę cukrzycową, czyli bardzo poważny stan który może nawet zakończyć się jej amputacją.

3. W krajach tak zwanego "Zachodu", popularność podologów jest znacznie większa niż tutaj. Dlaczego? Ponieważ w tych krajach znacznie wydłuża się długość ludzkiego życia. Stopy to ten element naszego ciała, który u osób starszych często generuje sporo trudności i dolegliwości.

4. Powodem rosnącej popularności podologii jest... zmiana świadomości Polaków. Czas naszego życia (podobnie jak na Zachodzie) stale się wydłuża. Dochodzimy też do wniosków, że warto dbać o swoje stopy. I to w każdym wieku!

  Schowek (0)