czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Problemy ze stopami coraz częściej dotykają ludzi w różnym wieku. Dawniej były domeną raczej osób starszych, dziś ze względu na niewygodne obuwie, stojący tryb życia, choroby cywilizacyjne i wrodzone wady ortopedyczne boryka się z nimi coraz młodsza część społeczeństwa. Specjalistą, do którego należy zwrócić się po pomoc w problemach ze stopami jest podolog - Katowice oferują usługi takich specjalistów.

Kim jest podolog?

Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami i zwyrodnieniami stawu skokowego oraz stóp. Lekarz ten ma za zadanie obejrzeć kończyny dolne, określić prawdopodobną lub pewną przyczynę problemu i dolegliwości, a następnie wyeliminować ją wprowadzając odpowiednie działania i leczenie. Zwykle zawód ten wykonują lekarze, czasami mogą to być osoby odpowiednio wyszkolone do wykonywania go. W Polsce zawód podologa pojawił się dopiero w roku 2015. Tutaj podologią nie zajmują się osoby po studiach medycznych, ale są to specjaliści wykształceni w kierunku rozpoznawania i leczenia patologii w obrębie kończyn dolnych. W obrębie działania podologa znajduje się także profilaktyka oraz rozpoznawanie wczesnych stadiów schorzeń i kierowanie pacjentów do lekarza.

Co wchodzi w zakres usług podologa?

Zakres obowiązków tego specjalisty można podzielić na dwie grupy: to po pierwsze zapobieganie rozwojowi schorzeń i profilaktyka, a po drugie leczenie i hamowanie rozwoju już powstałych dolegliwości. Podolog może także doradzić w kwestii pielęgnacji stóp pod kątem ich zdrowia, nie zajmuje się jednak zabiegami kosmetycznymi. Na wizytę warto się udać z takimi problemami, jak odciski, modzele, wrastające paznokcie, kurzajki, pękanie pięt, a także deformacje stóp, zespół stopy cukrzycowej, grzybica oraz nadpotliwość. Te kompleksowe usługi mogą znacznie podnieść komfort codziennego życia. Dobry podolog jest także w stanie w porę rozpoznać rozwijającą się chorobę, przeprowadza także różne zabiegi, samodzielnie lub na polecenie lekarza.

Bezpieczeństwo i higiena

Podolog to zawód medyczny, a osoba wykonująca go musi wykazać się profesjonalizmem. W gabinecie używa się wyłącznie jednorazowych lub sterylnych narzędzi, a przyjmujący specjalista ma obszerną, gruntową wiedzę w zakresie chorób i problemów powiązanych ze stopami. Dlatego też wizytę u dobrego podologa można polecić każdemu.

Gdzie znaleźć takiego specjalistę?

W Polsce podologia jako dziedzina dopiero się rozwija, jednak widać, że jest bardzo potrzebna. Problemy ze stopami, zwyrodnienia, deformacje i dolegliwości bólowe towarzyszą wielu osobom. Czynnikiem ryzyka dla rozwoju chorób stóp są też choroby cywilizacyjne, między innymi cukrzyca, otyłość lub problemy z krążeniem. Jeśli chodzi o podologa, Katowice to dobry adres. Można tu znaleźć gabinety, w których przyjmują dobrze przygotowani do wykonywania swoich obowiązków specjaliści. Wizytę można polecić każdemu, kto czuje, że pielęgnacja jego stóp jest niepełna, dokuczają mu różne dolegliwości w tej części ciała, a chodzenie powoduje coraz silniejsze odczucie dyskomfortu.

  Schowek (0)