czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Podologia to obecnie jeszcze mało popularna dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń dotykających stóp. Choroby tej części ciała zdarzają się obecnie bardzo często i wynikają zazwyczaj z nieprawidłowej pielęgnacji lub są powikłaniem schorzeń przewlekłych. Specjalista podolog posiada wiedzę, która pozwala mu na prawidłowe rozpoznanie danej choroby i rozpoczęcie właściwej terapii.

Podolog nie musi być lekarzem, powinien jednak posiadać określoną wiedzę na temat chorób stóp i sposobach terapii. Szukając konkretnego specjalisty dobrze jest poznać jego doświadczenie i ukończone kursy, a także opinie poprzednich pacjentów.

Kiedy warto udać się do podologa?

Do specjalisty od pielęgnacji stóp warto udać się zawsze wtedy gdy na stopach pojawiają się chorobowe zmiany. Podolog jest w stanie poradzić sobie nie tylko ze zrogowaciałą skórą, ale również grzybicą stóp i paznokci. Zmiany wymagające leczenia podologicznego to często również kurzajki, odciski i wrastające paznokcie, a także zmiany kostne, takie jak na przykład haluksy. Podolog może pomóc również w przypadku tak zwanej stopy cukrzycowej. Objawami tej choroby są owrzodzenia powstałe na skutek nieprawidłowego dopływu krwi do kończyn.

Jak przygotować się do wizyty w gabinecie podologicznym?

Wizyta u podologa nie wymaga zazwyczaj specjalnego przygotowania. W przypadku osób używających lakieru do paznokci lepiej jednak go wcześniej zmyć. Poza tym wystarczy standardowe przestrzeganie higieny, ponieważ specjalista przed wykonywaniem zabiegów lub badań zazwyczaj sam odpowiednio przygotowuje stopy pacjenta. Warto pamiętać, że podolog zwykle nie moczy stóp przed zabiegiem lub kontrolnym badaniem, ponieważ takie działanie zwykle utrudnia diagnozę. W przypadku osób, które zostały do podologa skierowane z powodu konkretnych schorzeń, powinny mieć one przy sobie wyniki badań. To zazwyczaj przyśpiesza decyzję specjalisty co do wyboru odpowiednich zabiegów.

Sama wizyta u podologa powinna przebiegać w sposób jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Będąc w gabinecie podologa po raz pierwszy warto zwracać uwagę na takie szczegóły jak sterylność samego pomieszczenia oraz narzędzi. To nie tylko kwestia komfortu pacjenta, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. W przypadku niektórych schorzeń podolog powinien używać narzędzi jednorazowych, podobnie jak pedicurzysta w salonie kosmetycznym, by nie przenieść zakaźnych drobnoustrojów.

Podolog Bydgoszcz ?jak znaleźć najlepszego specjalistę?

Korzystając ze spisu specjalistów w zakresie podologii w Bydgoszczy poszerzonego o opinie pacjentów łatwo jest wybrać najlepszego. Wybierając spośród kilku podologów z podobnym doświadczeniem warto wziąć pod uwagę ich zachowanie wobec pacjenta oraz wyposażenie gabinetu. Dla niektórych osób istotne mogą być również takie szczegóły jak forma rezerwacji wizyty oraz cena przeprowadzanych zabiegów. Po wizycie warto również zostawić własną opinię na temat danego specjalisty, dając w ten sposób szansę na znalezienie prawdziwego eksperta również innym osobom cierpiącym na schorzenia stóp.

  Schowek (0)