czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Podologia to dziedzina medycyny, która dopiero zyskuje na popularności. Przedmiotem jej zainteresowania są stopy oraz choroby i dolegliwości występujące w ich obrębie. 

Podologia zajmuje się więc diagnostyką schorzeń związanych ze stopami, ich leczeniem oraz szeroko rozumianą profilaktyką. Gabinety podologiczne posiadają w swojej ofercie również propozycję zabiegów wykonywanych na stopach.

Podolog ? specjalista od stóp

Stopy to fundament funkcjonowania człowieka ? właśnie na nich opiera się ciężar całego ciała. Stanowią one sferę, na której znajdują się receptory narządów ludzkiego ciała, a wiele schorzeń pojawiających się w organizmie może mieć swoje źródło właśnie w defektach stóp.

Podolog jest specjalistą, który na podstawie posiadanej wiedzy i narzędzi diagnostycznych ocenia pojawiające się na stopach zmiany patologiczne oraz przeprowadza zabiegi, mające na celu ich usunięcie oraz przywrócenie stopom zdrowego wyglądu.

Wizyta u podologa - przebieg

Najważniejszym etapem wizyty w gabinecie podologicznym jest wywiad - informacje zbierane przez specjalistę stają się dla niego bazą wiedzy, ułatwiającą postawienie diagnozy i zaplanowanie odpowiedniej terapii. 

Przebieg badania nie powinien być powodem niepokoju - podolog ogląda stopy pacjenta, zwracając uwagę na występujące na nich nieprawidłowości oraz niejednokrotnie zadając dodatkowe pytania uzupełniające przeprowadzony na początku wizyty wywiad. 

Narzędzia wykorzystywane podczas wizyty są sterylne oraz zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowania - podolog zobligowany jest do dbania o higienę używanych przez siebie akcesoriów, co jest wyjątkowo ważne w odniesieniu do stóp i występujących w ich obrębie schorzeń.

Warto zaznaczyć, że istotną kwestią fachowo przeprowadzonej wizyty podologicznej jest prowadzenie dokumentacji pacjenta, która ułatwia kontrolę nad leczonymi dolegliwościami, a rozłożenie całej terapii na kilka etapów okazuje się skuteczne i zalecane w tej dziedzinie medycyny.

Kiedy do podologa?

Wizyta u specjalisty od zdrowych stóp zalecana jest w przypadku pojawienia się w ich obrębie niepokojących, bolesnych oraz niekomfortowych zmian. Należą do nich między innymi zmiany dotyczące paznokci, zmiany skórne - modzele, nagniotki lub nadmierna suchość stóp oraz deformacje kostne i zmiany o podłożu grzybiczym. 

Generalizując, warto zgłosić się do podologa, gdy stan stóp różni się od oczekiwanego, zarówno pod względem estetyki, jak i samopoczucia i komfortu związanego z tą częścią ciała. 

Gabinety tej specjalizacji dostępne są w każdym większym mieście, a w odniesieniu do zawodu jakim jest podolog Opole posiada szeroki wybór specjalistów. 

  Schowek (0)