czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Wśród wielu dziedzin medycyny coraz częściej można spotkać się z pojęciem podologii. Podologia to mimo swojego dużego znaczenia dla społeczeństwa, wciąż niedoceniana w Polsce dziedzina medycyny. Można to łatwo zauważyć po tym, że zawód podologa został dopisany do oficjalnej listy zawodów, zatwierdzonej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, dopiero w 2014 roku. Kim jest podolog? Podolog jest lekarzem, który zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Diagnozuje on schorzenia, którymi są dotknięte stopy, stosuje różnorodne formy leczenia, a także służy radą by zapobiegać ponownemu leczeniu tego samego problemu. W Warszawie można znaleźć wielu dobrych podologów, którzy prowadzą swoje gabinety. Usługi świadczone przez takich podologów wyróżniają się dużym profesjonalizmem. Wynika to z doświadczenia zdobywanego przez podologów w diagnozowaniu i leczeniu różnych przypadków schorzeń u osób, które cieszą się dobrym zdrowiem, jak i leczących inne schorzenia.

Kiedy warto jest udać się do podologa?

Podolog jest w stanie wyleczyć szereg schorzeń, którymi zostały objęte stopy. Wśród problemów, z którymi warto udać się do podologa znajdują się m.in. modzele i odciski, kurzajki, grzybica skóry i paznokci, pękające pięty, wrastające paznokcie, stopa cukrzycowa czy nadmierna potliwość stóp. Podolog posiada duże doświadczenie w leczeniu schorzeń, które objęły stopy i w odróżnieniu od kosmetyczki, jest on w stanie podejść do nich w pełni profesjonalnie, analizując dokładnie stan zdrowia pacjenta i dopiero na tej podstawie wybierając określoną metodę leczenia. Podolog bardzo szybko może określić sposób postępowania pacjenta, tak, by efekty leczenie były trwałe.

Kompleksowość leczenia stóp przez podologa

Podolog to specjalista w wielu dziedzinach. W odróżnieniu od innych lekarzy, podchodzi on do leczenia kompleksowo, uwzględniając w leczeniu szereg różnych czynników. Oprócz wiedzy na temat schorzeń stóp, posiada on także rozwinięte umiejętności manualne m.in. z zakresu kosmetycznej pielęgnacji stóp. Jest on również specjalistą w zakresie profilaktyki schorzeń stóp. Wizyta u podologa może sprawić, że określone schorzenie stóp zostanie wyleczone raz na zawsze.

Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez podologa jest bardzo duże. Każda osoba miała w swoim życiu do czynienia z problemami związanymi ze stopami. Konieczność leczenia schorzeń stóp u podologa wynika nie tylko z chorób cywilizacyjnych, ale także ze złych nawyków żywieniowych, nieodpowiedniego obuwia, jak i braku dbałości o kondycję fizyczną. Bardzo często zdarza się, że nie jesteśmy sobie w stanie zdać sprawy z tego, że odczuwane przez nas dolegliwości mogą być związane z określonymi defektami stóp. W stopach znajdują się bowiem receptory, które w przypadku zaburzeń związanych ze schorzeniami stóp, mogą negatywnie wpływać na pracę różnych organów całego ciała. Podolog jest w stanie wykryć także takie nieprawidłowości.

Jak podolog leczy schorzenia stóp?

Leczenie schorzeń stóp przez podologa obejmuje stosowanie różnego rodzaju środków farmakologicznych i kosmetycznych, ale także wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi oraz korzystanie z opatrunków i ortez. Ogromna wiedza w tej kwestii posiadana przez podologa, jest w stanie sprawić, że leczenie będzie przebiegało szybko, bezboleśnie i bez zbytniego ograniczania ruchów przez pacjenta.

Gabinet podologiczny, w odróżnieniu od innych podmiotów i osób, świadczących usługi kosmetyczne, korzysta z bezpiecznego dla pacjenta sprzętu, w formie wysokiej jakości, sterylizowanych w autoklawie narzędzi i posiadających niezbędne atesty i pozwolenia urządzeń. Ponadto materiały, które używa w swoim gabinecie podolog są jednorazowe. Dzięki bardzo rygorystycznemu podejściu do leczenia pacjentów zminimalizowane zostaje ryzyko zakażenia bakteryjnego w toku wykonywanych przez podologa zabiegów na stopie.

Dlaczego tak ważne jest leczenie stóp?

Leczenie stóp przez podologa wciąż dla wielu osób jest czymś nowym, podczas gdy w krajach Unii Europejskiej z usług tego specjalisty korzysta coraz więcej osób. Wynika to z faktu iż mieszkańcy krajów Europy Zachodniej uzmysłowili sobie, iż zdrowe stopy mogą wpływać pozytywnie na długość życia. Osoby starsze, które dbają o swoje stopy, zachowują sprawność ruchową przez wiele lat. Nie są im bowiem straszne nie tylko schorzenia kości i stawów, ale także przewlekłe schorzenia obejmujące skórę stóp. Szczególną uwagę na dbałość o stopy zwracają osoby chorujące na cukrzycę. W ten sposób unikają one najgorszego - czyli amputacji stopy cukrzycowej.

Zdrowie i piękne stopy to także ważny element wizerunku, szczególnie kobiet, które eksponują je w efektownych szpilkach, a także latem - podczas pobytu na plaży. Dbałość o stopy stała się obecnie tak powszechna, jak dbałość o włosy, cerę czy zęby. Gdy stopy są zaniedbane, psują cały wizerunek, dlatego tak ważne jest by stale dbać o ich piękny wygląd. Można co prawda udać się do kosmetyczki, ale nic nie jest w stanie zastąpić usług świadczonych przez doświadczonego podologa.

  Schowek (0)