czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Przez wiele lat ludzie nie przywiązywali wagi do swych stóp. Praktycznie ich troska o stopy sprowadzała się do obcinania paznokci. Niestety, okazało się, że postęp cywilizacyjny sprzyja pojawieniu się chorób, takich jak cukrzyca, otyłość czy choroby naczyń, które sprzyjają wystąpieniu chorób stóp. I tu wkracza podologia. Jest specjalizacją z pogranicza medycyny i kosmetologii, zajmującą się chorobami kończyn dolnych, diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją. W innych krajach, aby wykonywać ten zawód konieczne jest ukończenie studiów na poziomie licencjackim, natomiast w Polsce dopiero zaczyna się dostrzegać znaczenie tej specjalizacji, gdyż ilość osób cierpiących na choroby stóp rośnie lawinowo i to głównie powstających z powodu występowania u nich innych chorób.

Kto to jest podolog?


Podolog to specjalista, który pomaga pacjentom utrzymywać ich stopy w idealnym stanie. Jest bardzo kompetentną osobą, wspierającą pracę lekarzy innych specjalności. Zabiegi, które wykonuje podolog i choroby z jakimi się spotyka, wymagają od niego szerokiej wiedzy z zakresu różnych nauk medycznych jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, anatomia czy diabetologia. Jeśli dojdzie do zmian chorobowych na stopach, podolog może wykonać zabiegi lub zastosować terapie, które przyniosą ulgę choremu. Często podolog diagnozuje chorobę w momencie, kiedy jest ona jeszcze nierozpoznawalna dla pacjenta. Wtedy najczęściej proponuje wykonanie dodatkowych badań u lekarza specjalisty pod kątem np. grzybicy, cukrzycy itp. Często występuje jako doradca, od którego pacjent może dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o nogi, udziela wskazówek, dotyczących pielęgnacji stóp i paznokci oraz prowadzenia właściwego trybu życia, zapobiegającego tego typu chorobom.

Kto powinien zgłosić się do podologa?


Z zabiegów podologa powinni korzystać przede wszystkim chorzy dotknięci chorobami skóry, kości, stawów, chorobami przemiany materii takimi jak cukrzyca, pacjenci dotknięci deformacjami stóp, odciskami, modzelami, wrastającymi paznokciami, pocącymi się lub przesuszonymi stopami, z pękniętymi piętami czy problemami grzybicy stóp i paznokci. Po rozpoznaniu dolegliwości podolog sam przeprowadza odpowiednie zabiegi, bądź kieruje pacjenta do specjalisty.

Jak wygląda wizyta u podologa?


Wizyta u podologa rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Podolog zadaje pytania, dotyczące stanu zdrowia pacjenta, jego nawyków, upodobań, przebytych chorób czy uczuleń na leki, by móc określić ewentualne przyczyny schorzeń. Następnie dokładnie ogląda stopy i jeśli nie ma przeciwwskazań, dokonuje zabiegu czyli na przykład usuwania modzeli lub odcisków czy przycięcia paznokci. Następnie, jeśli to konieczne, zleca termin kolejnej wizyty, a także zleca odpowiednią pielęgnację stóp w domu, aby dłużej utrzymać efekt zabiegu i poprawić kondycję skóry.

Podolog Łódź


Wizyty u podologa mogą być krępujące, z tego powodu, że choroby stóp stanowią często problem natury estetycznej dla pacjenta. Dlatego dobrze jest poradzić się osób, które miały podobne problemy i skorzystać z poleconego przez nich specjalisty. Zapraszamy do naszych gabinetów na terenie Łodzi, gdzie w przyjemnej atmosferze wykonujemy wszystkie niezbędne zabiegi, po to aby uniknąć problemów w przyszłości.

  Schowek (0)