Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Podologia to stosunkowo nowa dziedzina, która jest odpowiedzią na co raz szersze oczekiwania z zakresu medycyny, pielęgnacji i korekcji stóp. Sama nazwa pochodzi od połączenia dwóch greckich słów, takich jak podo, czyli stopa i logos - nauka. Można wiec powiedzieć, że podologia jest nauką o stopach. W Polsce jest to stosunkowo nowa dziedzina wiedzy wiec specjaliści w tej branży są co raz częściej poszukiwani. Wzrasta bowiem cały czas świadomość społeczna, jak ważną role dla organizmu i jego kondycji pełnią stopy. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zdrowe i piękne stopy są bowiem tak samo ważne jak uśmiech, włosy czy zadbane dłonie.

Kim jest podolog?

Podolog Legnica to profesjonalista, który specjalizuje się w poprawie kondycji fizycznej stóp. Ma on za zadanie przede wszystkim przeciwdziałać w postawaniu jakichkolwiek zmian chorobowych w okolicach dolnych kończyn. Ma on także za zadanie planowanie oraz przeprowadzanie odpowiedniej kuracji, w sytuacji gdy problemy się już pojawiły. Jego obowiązkiem jest ścisła współpraca z lekarzami różnych dziedzin, gdyż bardzo często problemy ze stopami są wynikiem innych schorzeń, takich jak np. cukrzyca. Dobry fachowiec ? podolog powinien posiadać szeroką wiedzę z zakresu dermatologii, kosmetologii, anatomii, diabetologii i wielu innych dziedzin. Wiedza taka pozwala na szybką reakcję i w przypadku wystąpienia problemów skierowania pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Zapotrzebowanie na usługi specjalisty - poodologa 

Można powiedzieć, ze podolog jest doradcą kompetentnym. Rożnego rodzaju choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca czy otyłość, a także siedzący tryb życia czy niewygodne obuwie sprawia, że podolog staje się cenionym doradcą, z usług którego korzysta co raz więcej osób. Do popularności tego typu usług przyczynia się również fakt, że starzejące się społeczeństwo, które w naturalny sposób szuka pomocy i ulgi w swoich problemach. W gabinecie podologicznym można uzyskać także fachową i kompleksową poradę z zakresu pielęgnacji stóp. Do najczęściej wymienianych schorzeń, z kótrymi zgłaszają się pacjenci do podologa m.in są:


? Grzybice stóp
? Różnego rodzaju deformacje powstałe zarówno w sposób naturalny, jak i na skutek uszkodzeń mechanicznych
? Wszelkiego typu zmiany zwyrodnieniowe oraz odciski, kurzajki czy modzele.
? Problemy z jakimi borykają się chorzy przy stopie cukrzycowej 
? Wzrastające paznokcie
? Nadmierna potliwość stóp


Podolog służy także radą w zakresie pielęgnacji stóp i ich właściwej higieny.

  Schowek (0)