czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Podologia, to nauka zajmująca się leczeniem, profilaktyką i przede wszystkim - pielęgnacją stóp. Niestety w naszym kraju, nauka ta wciąż jest na etapie raczkowania. Co to oznacza w praktyce?

Kim jest podolog Toruń?

Podolog, to osoba, która specjalizuje się w leczeniu schorzeń stóp. Mogą one mieć różną formę i genezę. Oznacza to, że podolog musi mieć dość szeroką wiedzę specjalistyczną w tym zakresie. Choroby podologiczne, mogą mieć np. związek z budową wewnętrzną stopy, oddziaływaniem na siebie różnych układów a także - z dermatologią. Dlatego specjalista podolog, musi znać się po części na różnych działach medycyny.

Jak już wspomnieliśmy, podologia to w naszym kraju raczkująca nauka. Nic w tym dziwnego - wciąż mało jest szkół, które specjalizowałyby się w szkoleniu takich właśnie specjalistów. I choć zawód podologa istnieje już od stycznia 2015 roku (właśnie wtedy został on wpisany do rejestru zawodów), to wciąż traktuje się specjalistów z tej dziedziny po macoszemu.

Trend ten, jest zresztą widoczny również i na terenie tak zwanego Zachodu. Wprawdzie tamtejsze społeczności w większym stopniu zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest dla nas zdrowie naszych stóp, ale i tak brak jest konkretnych i ujednoliconych wskazań prawnych, które definiowałyby np. wymagane do pełnienia tego zawodu wykształcenie.

Podolog - w czym może on nam pomóc?

Wbrew powszechnemu mniemaniu, pomoc podologa może być bardzo duża. Może on zdiagnozować choroby, które jeszcze w naszym organizmie się nie ujawniły. Dlaczego? Ponieważ stopy, to dość specyficzne miejsce w naszym organizmie. Wewnątrz nich, współpracują ze sobą przeróżne układy, od kostnego aż po nerwowy i krwionośny. Ponadto, stopy to mnóstwo chorób związanych bezpośrednio z dermatologią.

Nie oznacza to jednak, że podolog musi koncentrować się wyłącznie na leczeniu. Podolog Toruń, to zawód, który koncentruje się w głównej mierze na zapobieganiu chorobom stóp. Jeśli chcemy zachować zdrowe i silne stopy, warto od czasu do czasu (na przykład raz na rok) odwiedzić gabinet podologa. Możemy mieć wtedy pewność, że o stan naszych stóp zadba prawdziwy profesjonalista, który zna się na rzeczy.

Podolog Toruń, może również pielęgnować nasze stopy. Może on wykonywać takie zabiegi jak usuwanie kurzajek, odcisków a nawet - modzeli, czyli specyficznych, zrogowaciałych zgrubień, pojawiających się na powierzchni naszych stóp.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach pomoc podologa jest nam bardzo potrzebna. Nie czekajmy więc do późnej starości! Lepiej wybierzmy się do niego już dziś!

  Schowek (0)