czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1
Podologia jest od niedawna rozwijającą się dziedziną medycyny, która zajmuje się problemami ze stopami. Podolog specjalizuje się w leczeniu schorzeń kończyn dolnych zarówno u mężczyzn, kobiet, jak i u dzieci. Inne nazwy tej specjalizacji to podiatra i chiropoda.
 
Czym zajmuje się podolog?
 
Głównym zajęciem podologa jest zapobieganie i walczenie ze schorzeniami kończyn dolnych, w szczególności stóp. Zakres działań podologa jest dużo szerszy niż na przykład zakres działań ortopedy. Przede wszystkim musi on posiadać bogatą wiedzę z różnych dziedzin, między innymi z dermatologii, ortopedii, chirurgii czy też anatomii. Praca tego lekarza polega nie tylko na doradzaniu i dobieraniu leczenia pacjentowi. Musi on także ściśle współpracować z lekarzami innych dziedzin, kierując tam swoich pacjentów. Dzięki temu uzyskane efekty są lepsze, a pacjent ma większe szanse na całkowite wyleczenie.
 
Uzyskanie skierowania na wizytę do podologa nie jest konieczne. Poznań jest miastem, w którym działa wielu lekarzy specjalizujących się w problemach stóp. Zgłosić się do nich można w każdym momencie, nawet bez wcześniejszej wizyty u innego specjalisty. W razie potrzeby to podolog skieruje na przykład do dermatologa, chirurga lub ortopedy. 
 
Jakie choroby leczy podolog
 
Podolog zajmuje się w szerokim rozumieniu problemami stóp. Zajmuje się zarówno problemami o charakterze kosmetycznym, jak i bardziej zaawansowanymi chorobami. Gabinet podologiczny jest miejscem, do którego udają się osoby skarżące się na różne problemy ze stopami. Uzyskać tam można porady w zakresie chorób paznokcie (wrastanie, grzybica) i ich prawidłowej pielęgnacji. W razie potrzeby podolog zakłada specjalne klamry na paznokcie. Podolog zajmuje się także leczeniem odcisków i modzeli, leczeniem grzybicy skóry stóp czy różnymi problemami ortopedycznymi. Różne problemy ze stopami mogą być także pierwszym objawem cukrzycy, wizyta u podologa może czasami pomóc w szybszym zdiagnozowaniu tej choroby! 
 
Wizyta u podologa - jak przebiega?
 
Podolog zaczyna wizytę od rozmowy z pacjentem. Podczas wywiadu analizuje problem i dopytuje o ważne kwestie związane ze stanem zdrowia. Kolejnym etapem jest oglądanie zmian lub udzielenie porad w zakresie pielęgnacji. Podolog może zdecydować się na wykonanie zabiegów korekcyjnych (na przykład założenie klipsów na wrastający paznokieć), może przepisać odpowiednie leki czy też wypisać skierowanie do lekarza specjalizującego się w ortopedii, chirurgii czy też dermatologii. Ważne jest szczere odpowiadanie na pytania, a także stosowanie się do zaleceń lekarza. Aby dostać się na wizytę u lekarza podologa nie potrzebne jest skierowanie.
 
Jak wybrać najlepszego podologa?
 
Wybór dobrego podologa nie jest prosty. Z pewnością warto wybierać się tylko do doświadczonych lekarzy, którzy cieszą się dobrymi opiniami. Zapotrzebowanie na usługi podologiczne rośnie, ale nie każdy lekarz może pochwalić się bardzo dobrą znajomością problemów stóp! Dlatego jeśli szukasz podologa w Poznaniu, wybierz sprawdzonych specjalistów, polecanych przez innych.
  Schowek (0)