czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:

Nie znaleziono podologów pasujących do zapytania

Podolog, to lekarz - specjalista, który zajmuje się leczeniem stóp. Tak, pojęcie to jest bardzo szerokie i obejmuje różne schorzenia w których największą rolę odgrywają schorzenia dermatologiczne, ale nie tylko...

Czym zajmuje się podolog?

Podolog zajmuje się w głównej mierze kondycją stóp. Jego zadaniem, jest nie tylko diagnozowanie chorób powstałych w obrębie stóp, ale przede wszystkim - umiejętne zapobieganie tym właśnie chorobom. W ten sposób, nie tylko leczy on pacjenta, ale przede wszystkim stara się on zapobiegać powstawaniu zmian chorobowych i ograniczać te, do których już doszło. 

Podolog Olsztyn musi posiadać bardzo szeroką wiedzę z zakresu budowy i leczenia stóp. Jak wiadomo, stopa to bardzo skomplikowany mechanizm, w skład którego wchodzą różne układy - kostny, krwionośny, nerwowy itd. Dlatego też od podologa wymaga się szerokiej i kompetentnej wiedzy na wszystkie tematy związane z budową (zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną) stopy. 

Oczywiście praca podologa wymaga współpracy z wieloma specjalistami. Są to lekarze zajmujący się na co dzień reumatologią, diabetologią, dermatologią i wieloma innymi specjalnościami, które wchodzą w zakres diagnozowania i leczenia stopy.

W czym podolog może nam pomóc?

Jak już wspomnieliśmy, podolog Olsztyn to specjalista w wielu dziedzinach. Stopy posiadają w sobie mnóstwo receptorów, od których zależy stan poszczególnych organów, wchodzących w skład naszego ciała. 

Podolog może więc pomóc w diagnozie szeregu dolegliwości takich jak cukrzyca, problemy ze stawami, zmianami w obrębie skóry jak również otyłości i jej wpływu na budowę stopy. Podolog to również idealny specjalista w sytuacjach, kiedy potrzebujemy idealnie dopasowanego obuwia do naszej stopy. Dzięki jego pomocy, przestaniemy uskarżać się na różne bóle w obrębie stóp. Może on też skierować nas do innego specjalisty, którego specjalność jest bezpośrednio związana z dolegliwościami kończyn dolnych.

Jak wybrać dobrego pedologa?

Wybór podologa, nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Po pierwsze specjalista ten jest mało popularny wśród pacjentów. Z reguły mało kto wiąże dolegliwości w okolicach stóp z koniecznością wizyty i u specjalisty. Dlatego uświadomienie sobie, że wizyta u niego jest nam potrzebna, jest już pierwszym krokiem do całkowitego wyleczenia naszych dolegliwości.

Wybierając podologa, warto kierować się również opiniami innych. Wybierajmy takiego lekarza, który ukierunkowuje się na profilaktykę. Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zapobiegać. I tym właśnie powinien kierować się dobry podolog.

Warto również wybrać takiego lekarza, który słucha pacjenta. Niestety wielu lekarzy wciąż uważa się za osoby, które na temat dolegliwości wiedzą znacznie więcej od pacjenta. Tymczasem - szczególnie w podologii - konieczne jest dokładne wsłuchanie się w to, co pacjent ma do powiedzenia. Drobne różnice w dolegliwościach, mogą świadczyć o zupełnie innych schorzeniach. Dobry podolog Olsztyn, będzie więc słuchał pacjenta i w razie potrzeby - będzie posiłkował się radą specjalistów z innych dziedzin.

  Schowek (0)