czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się kończynami dolnymi - ich budową, funkcjonowaniem, a także wszelkiego rodzaju zwyrodnieniami, które wpływają na ich kondycję.

O czym mowa?

Podolog będzie więc zainteresowany tym, w jakiej kondycji znajdują się wszelkiego rodzaju narządu oraz tkanki, z których zbudowane są kończyny dolne. Należy przy tym zaznaczyć, iż główną częścią ciała ludzkiego, którą bada i leczy podolog są stopy.

Dzięki posiadanej wiedzy, lekarz jest w stanie określić, w jakim stanie się one znajdują, a także zastosować wszelkie potrzebne zabiegi pielęgnacyjne, które doprowadzą do wyeliminowania zwyrodnień i zmian skórnych.

Istotną wyróżnikiem działalności podologa jest to, iż, poza posiadaniem wiedzy z zakresu anatomii, dermatologii czy ortopedii, musi on czynnie współpracować z lekarzami i chirurgami innych specjalności, tak aby wspólnie zastosować najlepsze leczenie.

Z jakimi dolegliwościami możemy udać się do podologa?

Zakres usług omawianego specjalisty jest bardzo szeroki. Pacjenci zgłaszać się mogą do niego przede wszystkim z różnego rodzaju chorobami skóry. Mowa w tym miejscu między innymi o grzybicy, pękających piętach, a także odciskach, kurzajkach o modzelach.

Lekarz pomoże nam także w sytuacji problemów z paznokciami (wspomnieć można chociażby ich wzrastanie, a także grzybicę) oraz różnego rodzaju deformacji, które w znacznej mierze wpływają na wygląd stóp. Bardzo istotnym elementem pracy podologa jest leczenie tak zwanego zespołu stopy cukrzycowej, który dotyczy powikłań po cukrzycy. Poza wykonaniem odpowiedni zabiegów, specjalista zalega także pacjentom dalszą terapię, związaną z witą u innych lekarzy.

Podologia to jednak nie tylko leczenie, ale również profilaktyka. Dzięki posiadanej wiedzy, doktor jest w stanie wyjaśnić nam, w jaki sposób należycie dbać o stopy, aby pozostawały one zdrowe przez długi czas. Tego typu usługi wykonywane są najczęściej na rzecz osób zmagających się z cukrzycą, dla których higiena i pielęgnacja stóp jest szczególnie ważna.

Na co możemy liczyć podczas wizyty u podologa?

Pierwszą czynnością, jaką lekarz wykonuje w ramach naszej wizyty, jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Dzięki niemu otrzymuje on potrzebne informacje, które okażą się pomocne w ramach przygotowywania terapii.

Następnie dochodzi do badania kończyć dolnych, po którym realizowane są potrzebne zabiegi przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego.

Podolog pełni również rolę doradcy. Przedstawia nam wszelkie sposoby na pielęgnacje stóp, możliwości wykorzystania różnego rodzaju środków farmakologicznych i pielęgnacyjnych, a także zasady związane z prawidłowym doborem obuwia do kondycji stóp. W jego gabinecie możemy dowiedzieć się ponadto, w jaki sposób prawidłowo dbać o paznokcie i jak przeciwdziałać różnego rodzaju zmianom naskórnym.

Problemy ze stopami już od dawna przestały być krępującym tabu - dzięki specjalistycznym gabinetom podologicznym oraz odpowiednio przygotowanym lekarzom, mogą one zostać zlikwidowane w bardzo szybki, sprawny i przede wszystkim wygodny sposób.

  Schowek (0)