czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:
1

Podologia to dział medycyny, który w Polsce wciąż jest mało popularny. Stopniowo rozwija się w naszym kraju zyskując coraz większe zainteresowanie pacjentów oraz poparcie grona lekarskiego. Popularny staje się gabinet podologiczny w Lublinie. Z każdym rokiem więcej osób zauważa społeczną potrzebę korzystania z wiedzy oraz umiejętności, które oferuje lekarz podolog. W krajach wysokorozwiniętych podologia stała się już bardzo ważną gałęzią medycyny. Udowodniło to jak jest ważna, przestała być niedoceniana. Dotyczy stóp, jednak w szerokim tego słowa znaczeniu. Związana jest bowiem z wieloma poważnymi chorobami, których leczenie nie obejmuje objawów oraz symptomów ukazujących się na stopach chorego.

Czym zajmuje się podologia?

Leczy schorzenia stóp często wynikające z powodu innych dolegliwości. Lekarze tej dziedziny ściśle współpracują ze specjalistami z innych dziedzin. Dzięki temu pacjent otrzymuje kompleksową opiekę zdrowotną oraz ma możliwość usunięcia większej ilości negatywnych skutków wielu chorób. Podolog zauważa wszelkie zmiany w obrębie stóp, które wykazują charakter patologiczny. Kieruje pacjenta do odpowiednich specjalistów, ale też radzi osobie chorej jak powinna dbać o stopy oraz kończyny dolne. Proponuje konkretne zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne, radzi jak wykonywać je samodzielnie i wskazuje na jakie schorzenia pacjent jest narażony. Zajmuje się także zabiegami, ale przede wszystkim wskazuje na przyczyny problemów i współpracując z pacjentem uzgadnia optymalną metodę leczenia.

Jakie choroby może wykryć podolog?

Każda osoba zainteresowana swoim stanem zdrowia powinna udać się do podologa na kontrolne badanie. Duża część społeczeństwa cierpi na choroby, których nie jest świadoma. Objawy widoczne na stopach są lekceważone przez wiele osób, a o właśnie one pozwalają na dużo szybsze odkrycie poważnych dolegliwości czy chorób zanim jeszcze pacjent odczuje poważniejsze objawy, czy komplikacje zdrowotne, które skłonią go do udania się do lekarza pierwszego kontaktu, czy zajmującego się konkretną dziedziną. Ten zawód często jest niesłusznie niedoceniany oraz traktowany jako czysto kosmetyczny. Podolog posiada wiedzę o szerokim zakresie. Ma podstawowe informacje na temat dziedzin związanych z podologią, czyli: ortopedii, kosmetologii, neurologii, układu krwionośnego. Nie są mu obce pojęcia związane z otyłością, dermatologią, diabetologią, chirurgią oraz anatomią. Jest wyposażony w specjalistyczne narzędzia, którymi w sposób sterylny poddaje badaniu pacjenta. określa stan naczyń oraz tkanek, z których zbudowane są stopy i nogi, zauważa także zmiany w obrębie tkanki kostnej, czy stawów. Wykonuje wiele zabiegów przynoszących ulgę pacjentom z wrastającymi paznokciami, przerostem tkanek, czy innymi uciążliwymi dolegliwościami. W razie potrzeby kieruje na poważniejsze operacje do lekarza chirurga. Dzięki podologii można wykryć choroby cywilizacyjne stawów oraz kończyn dolnych. Podczas badania podologicznego można wykryć również czesne objawy cukrzycy, zapalenia stawów, grzybic, infekcji bakteryjnych, zmian zwyrodnieniowych, deformacji.

  Schowek (0)