czasnastopy.pl

 
 
 

Prezentacje podologów

Sortuj:

Nie znaleziono podologów pasujących do zapytania

Dbanie o stopy to nasz obowiązek. Wielu ludzi tego nie dostrzega. Często więc traktuje się stopy jako urządzenia, które powinny działać zawsze. Tymczasem takie podejście do tematu, to zwyczajny błąd. Pomoc podologiczna, pozwoli nam nie tylko zadbać o zdrowe stopy, ale przede wszystkim ułatwi nam życie w późniejszym okresie, gdy wiek i starość osłabią ich konstrukcję.

Kim jest podolog?

Podolog Zielona Góra, to osoba specjalnie wykwalifikowana w zakresie leczenia schorzeń obejmujących stopy. Osoba ta, zajmuje się nie tylko samym leczeniem, ale też - głęboką profilaktyką. W zasadzie można powiedzieć, że podologia (czyli nauka o chorobach stóp), to przede wszystkim nauka oparta na profilaktyce. Bez niej, nie ma możliwości o tym, by nasze stopy mogły czuć się komfortowo.

Dlaczego tak mało wiemy o podologach?

Niestety w naszym kraju, świadomość podologiczna wciąż jest na bardzo niskim poziomie. Dlaczego? Ponieważ wciąż traktuje się tu stopy, jako wspomniane urządzenie które winno działać zawsze. Tymczasem takie podejście to spory błąd, który może nas kosztować bardzo dużo.

Na Zachodzie jest zupełnie inaczej. Podolog Zielona Góra, w krajach zachodnich jest traktowany poważniej, aczkolwiek nie brak w jego przypadku pewnego nieuporządkowania. Przykładowo w USA, zawód podologa może wykonywać wyłącznie osoba, która posiada wyższe wykształcenie medyczne. W krajach Europy Zachodniej, przepisy nie są już aż tak wymagające. Często wystarczy posiadanie specjalnego uprawnienia, dzięki któremu możemy wykonywać zawód podologa.

Dlaczego więc za granicą podolog cieszy się aż tak dużym uznaniem? odpowiedź jest prosta - na Zachodzie ludzie rozumieją, jak poważnym problemem dla nich mogą być dolegliwości stóp. Nasze społeczeństwo (a szczególnie społeczeństwa zachodnie) znacznie wydłużają czas swojego życia. Okres starczy, to przede wszystkim choroby stóp. Po co więc ryzykować całkowitym unieruchomieniem na starość? Lepiej będzie, jeśli w nią zainwestujemy!

Czym zajmuje się podolog?

Podolog Zielona Góra, to osoba która... zajmuje się praktycznie wszystkim. Owszem, jest ona wyspecjalizowana w budowie stopy, ale to nie wszystko. Do prawidłowej diagnozy, wymaga się w tym przypadku przede wszystkim wszechstronnej wiedzy medycznej, dotykającej wielu różnych specjalności. Czasami bowiem, przy bardziej złożonych dolegliwościach, to podolog staje się "lekarzem pierwszego kontaktu). Często on jako pierwszy, informuje nas o pojawieniu się niebezpiecznego czynnika chorobowego. Jak wobec tego mu nie zaufać?

  Schowek (0)